Autorzy i ilustratorzy bajek spersonalizowanych

Autorzy i ilustratorzy bajek spersonalizowanych: Mgr. Martina Rašková

Mgr. Martina Rašková

Martina Rašková pracuje jako nauczycielka szkoły podstawowej. Z biegiem lat zdobyła mnóstwo doświadczenia w zakresie rozwoju umiejętności czytania i pisania wśród dzieci. Zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystuje do swoich książek. Z wydawnictwem MODRÝ SLON s.r.o. współpracuje już od wielu lat.

Marcin Mortka

Marcin Mortka

Marcin Mortka jest lektorem języków obcym, a także tłumaczem i pisarzem. Jego prawdziwe pasje to podróże, dobra kawa, ogród i opowieści pod wszelkimi postaciami. Od wielu lat tworzy bajki o smokach, wikingach, rycerzach i czarodziejach, być może dlatego, że sam chciałby wśród nich zamieszkać.

Ester Stará

Ester Stará

Ester Stará jest autorką książek dla dzieci poświęconych rozwojowi umiejętności komunikacyjnych i językowych. Jej praca jest wysoko ceniona. Autorka zdobyła już kilka nagród zarówno w Czechach, jak i za granicą.

Mgr. Zuzana Pospíšilová

Mgr. Zuzana Pospíšilová

Mgr. Zuzana Pospíšilová jest psychologiem dziecięcym oraz autorką książek dla dzieci. Swoje pierwsze bajki i wiersze zaczęła publikować w 2004 roku w czeskim czasopiśmie Sluníčko. Jej pierwsza książka pojawiła się na rynku rok później. Zuzana Pospíšilová jest bardzo aktywną pisarką. Do dziś wydała około stu tomików bajek, wierszyków i zagadek.

Pavel Brycz

Pavel Brycz

Czeski pisarz, poeta i publicysta. Studiował filologię czeską, a później dramaturgię. Pracował jako nauczyciel w szkole średniej, później jako autor tekstów w agencji reklamowej. Jednym z jego najlepszych dzieł jest zbiór opowiadań Jsem město (Jestem miastem). Jego praca została oceniona wieloma ważnymi nagrodami literackimi.

Tereza Meravá<

Tereza Meravá

Świadczy usługi w zakresie sieci społecznościowych i PR, pisze artykuły do czasopism i mediów. Jest autorką książek dla dzieci.

Dagmar Kýrová

Dagmar Kýrová

Dagmar Kýrová urodziła się w Pradze, gdzie nadal mieszka wraz ze swoim mężem. Ma trójkę dorosłych dzieci i czwórkę wnucząt. Całe życie kochała literaturę dziecięcą. Obecnie sama pisze książki i opowiadania dla dzieci. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, chętnie wyjeżdża do swojej chaty poza miastem. W wolnych chwilach szyje.

Aneta Žabková

Aneta Žabková

Aneta Žabková po ukończeniu gimnazjum zaczęła uczęszczać do praskiej FAMU (Wydział Animacji), gdzie ukończyła studia w 2011 roku. Filmy jej autorstwa zdobyły wiele nagród na festiwalach w Czechach i poza granicami. Współpracowała z Telewizją Czeską w ramach realizacji projektów o grach pamięciowych. Ilustruje gry planszowe oraz książki dla dzieci, a także pisze dla czeskich dla magazynów dziecięcych.

ILUSTRATORZY

Edit Sliacka

Edit Sliacka

Edit Sliacka urodziła się w 1984 roku na Słowacji, ale mieszka i pracuje w Pradze. Jest ilustratorką, jej twórczość obejmuje szczególnie książki dla dzieci i czasopisma dziecięce. Ilustruje również podręczniki dla pierwszych klas szkół podstawowych w Czechach.

Milan Starý

Milan Starý

Milan Starý jest absolwentem Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Karola w Pradze, kierunek język czeski – edukacja artystyczna. Jego ilustracje regularnie pojawiają się na łamach gazety Hospodářské noviny. Autor brał udział w przygotowaniach programu dla dzieci w ramach stałej ekspozycji wystawy Historia Zamku Praskiego.

Katarína Gasko

Katarína Gasko

Katarína Gasko to słowacka artystka, która oprócz ilustrowania zajmuje się również projektowaniem graficznym i wolną twórczością. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Bratysławie pod nadzorem Dušana Kállay’ego. Regularnie pisze do czasopism dla dzieci i współpracuje z wydawcami słowackimi, czeskimi i węgierskimi, ale także kanadyjskimi.

Dan Růžička

Dan Růžička

Wcześniej tworzył i publikował komiksy przy użyciu techniki aerografu, obecnie jednak zajmuje się głównie malarstwem i rysowaniem cyfrowym. Tworzy także ilustracje do czasopism i książek.

Josef Kremláček

Josef Kremláček

Josef Kremláček jest czeskim malarzem i ilustratorem książek. Urodził się w Třebíču, gdzie spędził całe swoje życie. Ukończył Akademię Sztuki i Przemysłu w Pradze. Jego prace zostały pokazane na 50 samodzielnych wystawach, jak również na 250 wystawach zbiorowych. Autor ilustrował książki dla wielu wydawnictw zagranicznych, w tym japońskich.

Iveta Autratová

Iveta Autratová

Iveta Autratová jest ilustratorką i malarką pochodzącą z Vysočiny. Obecnie mieszka i pracuje w Brnie. Od dziecka kocha naturę i zwierzęta, co naturalnie ma wpływ na jej twórczość, która tryska optymizmem, radością życia i miłością do kolorów. Ukończyła szkołę ekonomiczną, ale rysowanie zawsze było miłością jej życia, dlatego kilka lat temu postanowiła w pełni poświęcić się działalności twórczej. Obecnie zajmuje się głównie ilustrowaniem książek dla dzieci. Wiele czasu poświęca także własnej twórczości autorskiej.

Josef Pospíchal

Josef Pospíchal

Znakomity czeski humorysta i ilustrator, którego prace zostały opublikowane po raz pierwszy na łamach gazet już w 1964 roku. Był członkiem rady redakcyjnej popularnego czeskiego magazynu humorystycznego Dikobraz. Pracował w nim aż do zamknięcia tytułu w 1994 roku. Autor uzyskał wiele ważnych nagród, np. nagrodę Grand Prix, którą otrzymał na międzynarodowym festiwalu humoru i satyry. Josef Pospíchal poświęca się także innym gatunkom. Ilustracje autora są bardzo dobrze znane także uczniom czeskich szkół podstawowych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zilustrował szeroką gamę podręczników, w tym książki do nauki języka czeskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Twórczość ta przyniosła mu wiele nagród.

Pavlína Kourková

Pavlína Kourková

Urodziła się na Vysočině, w Igławie. Już od wczesnych lat dziecięcych spędza dużo czasu na łonie natury, którą uważa za niewyczerpalne źródło inspiracji. W jej twórczości motywy naturalne łączą się z bajkowym światem fantasy. Ukończyła wydział biologii, jak również wydział architektury ogrodniczej i krajobrazowej. Kierunki te są połączeniem dwóch wielkich miłości autorki: pracy artystycznej oraz obcowania z przyrodą.

Lukáš Fibrich

Lukáš Fibrich

Lukáš Fibrich tworzy ilustracje do czasopism, książek dla dzieci i do podręczników językowych. Rysuje storyboardy, animatyki i kluczowe wizualizacje dla najlepszych agencji reklamowych. Tworzy także komiksy i stripy w oparciu zarówno o własne, jak i dostarczone scenariusze, maskotki firmowe, ikony internetowe, karty do gry, labirynty, plakaty, okładki książek.