Wydawnictwo Modry Słoń

Dawno temu, w głowach trójki przyjaciół narodził się pomysł założenia małego wydawnictwa z wielką misją. Marzeniem kolegów było przekonać dzieci, że każde z nich jest prawdziwym bohaterem! Przyjaciele chcieli, aby podróżowały one po całym świecie, aby ratowały z opresji królestwa i przyjaźniły się ze zwierzętami, żeby pokonywały trudności i podejmowały wyzwania, aby nie bały się uwierzyć we własne możliwości. Chcieli również wprowadzić je w świat fantazji i obudzić w nich miłość do słowa pisanego.

Wydawnictwo Modrý Slon zostało założone w 1998 roku i od tego czasu jego misja pozostaje niezmienna. Pragniemy motywować młodych ludzi do samodzielnego czytania, edukacji przez zabawę i rozwijania wyobraźni. Staramy się pokazywać dzieciom magię tekstu pisanego w sposób naturalny i nieprzymusowy, oparty na poznaniu i emocjach. Według nas najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu, jest zaproponowanie dziecku aktywnego udziału w przygodach opisanych w naszych książkach. Odnalezienie siebie na stronach opowieści to ogromna frajda dla najmłodszych.

HISTORIA NASZYCH KSIĄŻEK PERSONALIZOWANYCH

Nasze wydawnictwo współpracuje z najlepszymi autorami i ilustratorami ze świata. Dotychczas opublikowaliśmy ponad 80 oryginalnych tytułów, które napisane zostały specjalnie na nasze zamówienie. Z dbałości o czytelników każdego roku poszerzamy ofertę książek personalizowanych, w których staramy się w przystępny sposób poruszać tematy bliskie dzieciom. Poprzez odpowiednią konstrukcję fabuły, wspieramy ich wysiłki w podejmowaniu wyzwań, podkreślamy ich mocne strony, pokazujemy, że wielu rówieśników boryka się z podobnymi problemami, czy przeżywa podobne radości. Historie przez nas publikowane są kierowane do dzieci w każdym wieku. Treści podzielone są na kategorie wiekowe.

Pamiętamy także o najmłodszych milusińskich. W naszej ofercie znajdziesz spersonalizowane harmonijki, które od razu po wprowadzeniu na rynek stały się bestsellerem. Są to krótkie, rymowane wierszyki o zwierzątkach, o kształtach, o pojazdach i inne. Jest tutaj wszystko, czym interesują się maluchy. Ciekawy format książeczek, rozkładane jak harmonijka, oraz twarde strony ułatwiają małemu dziecku korzystanie z nich, jak również inspirują je do zabawy.

Nasze wydawnictwo oferuje również zabawki edukacyjne. Pierwszą książeczkę dydaktyczną wydaliśmy w 2001 roku o nazwie „Plątanina”. W tym samym roku otrzymała ona w Czechach tytuł „Właściwa zabawka”. W 2004 roku zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Nowość roku” oraz 3. miejsce w kategorii „Najlepszy przedmiot reklamowy lub upominek” w konkursie „Gwiazda 3D Reklamy w 2004 roku. Dzisiaj posiadamy szeroką gamę zabawek edukacyjnych, tworzonych przede wszystkim pod kątem nauki języka angielskiego.

Nasze bajki czytane są przez dzieci w Polsce, w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, we Francji, w Anglii, Niemczech, Austrii, Rumunii, na Litwie oraz w Bośni i Hercegowinie. Pragniemy wprowadzać dzieci z różnych części świata do jednej, wspólnej, bajkowej krainy fantazji.

Będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli podzielisz się z nami swoimi uczuciami i opinią lub prześlesz zdjęcie. Radość Twojego dziecka jest dla nas największą nagrodą i najsilniejszą motywacją do dalszego działania i rozwoju.

Poznaj nasze spersonalizowane książki!