Dlaczego warto czytać dziecku? 8 argumentów.
Codzienne czytanie dzieciom ma wielką moc

Codzienne czytanie dzieciom ma wielką moc i bardzo dużo zalet. Wystarczy poświęcić dziecku dwadzieścia minut dziennie, żeby zauważyć różnicę. Co czytać? Książeczki spersonalizowane to strzał w dziesiątkę. Dlaczego?

1. Dlaczego warto czytać dziecku spersonalizowane bajki? gdyż budują więź!

Każdy rodzic wie, że czytanie dziecku to niezły tor z przeszkodami. Czy jest na świecie ktoś, komu się udało przeczytać chociaż jedną stronę bez wtrąceń swojej pociechy i ciągłych pytań: „Ale dlaczego?”, „Ale jak?”? Z chęcią poznamy takiego „ktosia”, choć szczerze w to wątpimy, ale to dobrze. Nawet bardzo dobrze. Aktywne czytanie, rozmawianie z dzieckiem o tym, o czym mówimy, ma ogromny wpływ na budowanie więzi. To czas dla rodziców i ich pociech, żeby po prostu spędzić razem czas i się temu poświęcić. W spersonalizowanych książeczkach, w których Twoje dziecko jest bohaterem bajki, dochodzi dodatkowy element. Dziecko jest mocniej zainteresowane, bo to o nim czytamy.

2. Spersonalizowane książeczki poprawiają koncentrację

Dzieciom łatwiej się skupić, gdy mama albo tata czytają bajkę o nich samych. Są zainteresowane i zaciekawione, czekają z niecierpliwością na to, co wydarzy się dalej. Spersonalizowane książki pomagają dzieciom skoncentrować uwagę, dzięki czemu codziennie ćwiczą swoją koncentrację.

3. Personalizowane książki rozwijają wyobraźnię

Z książką jest inaczej niż z bajką w telewizorze – ona zmusza do myślenia. Zarówno w przypadku samodzielnego czytania, jak i czytania z rodzicami, wyobraźnia zostaje pobudzona, dziecko analizuje słowa rodziców, samo je interpretuje. W jego głowie pojawiają się obrazy, których nie zobaczy na kartach książeczki – jest kreatorem. Nie wszystko jest mu „podane na tacy”, jak w przypadku oglądania bajek w telewizji.

4. Książeczki z personalizacją pomagają w walce z nudą

Twoje dziecko w książeczkach personalizowanych przeżywa najróżniejsze przygody: może być wróżką, piratem, księżniczką, może ratować ziemię albo brać udział w wyścigach snów. Zabierając malucha do świata pełnego niesamowitych historii, z łatwością unikniemy nudy w pochmurny deszczowy dzień.

5. Spersonalizowane bajki wspierają rozwój psychiczny

Dzieci najbardziej potrzebują bliskości rodzica i potwierdzenia, że są dla nich najważniejsi. Gdy poświęcamy im czas, rośnie poczucie własnej wartości. Budujemy wspólnie wspomnienia, dzięki którym maluch wkracza w kolejne kroki dojrzewania pewniejszy swoich możliwości. W dzisiejszym świecie, gdy jesteśmy otoczeni przez aplikacje społecznościowe, porównywani ze sobą, oceniani jak nigdy dotąd, ma to szczególne znaczenie.

6. Spersonalizowane książeczki poprawiają pamięć

Wiemy już, że czytanie wpływa na rozwój wyobraźni i pomaga w poprawie koncentracji. Ale to nie wszystko - codzienne czytanie poprawia również pamięć dziecka. Mózg, otrzymując nowe informacje, łączy je z tym, co już zna, tworząc nowe synapsy – przekaźniki informacji między komórkami. Twoje dziecko dzięki czytaniu jest w stanie znacząco poprawić swoje zdolności do zapamiętywania.

7. Spersonalizowane książki pomagają oswoić ciężkie tematy i pokonywać lęki

Dziecko w każdym wieku spotyka na swojej drodze sytuacje, w których ciężko mu się odnaleźć i których nie potrafi zrozumieć. Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny, poczucie odtrącenia ze strony rówieśników, chęć płaczu, zgubienie ulubionej zabawki - to są problemy, z którymi borykają się dzieci, a o których trudno im rozmawiać. Historie ukazane w bajkach często pozwalają oswajać się z takimi sytuacjami i później sobie z nimi lepiej poradzić.

8. Spersonalizowane książeczki uczą, rozwijają, otwierają i jeszcze…

Jest mnóstwo kolejnych równie znaczących powodów, dla których warto czytać dzieciom. Maluchy dzięki nim poznają świat, rówieśników i siebie, potrafią nazwać emocje, rozróżniają świat zewnętrzny od świata wrażeń, chcą same nauczyć się czytać, rozwijają kreatywność… Nie sposób wymienić wszystkich zalet czytania, ale jedno jest pewne: WARTO. Mamo, Tato, przeczytaj mi bajkę. Mamo, Tato, czytaj mi codziennie.
Mamy nadzieje, że powyższe 8 argumentów przekonało Cię dlaczego warto czytać dziecku!


Wszystkie książeczki dostępne są na stronie internetowej https://modryslon.pl/ - personalizowane książki dla dzieci, a czas oczekiwania na wydruk wynosi około 10 dni.