Jaki prezent wybrać na Dzień Dziecka?

Jaki prezent wybrać na Dzień Dziecka? Rodzice, a w szczególności mamy, głowią się nad tą zagwozdką co roku. Trafić w gusta swojej pociechy to nie lada wyzwanie, a zobaczyć radość w oczach dziecka - bezcenne. Spersonalizowana książeczka jest bardzo dobrym pomysłem na prezent, ponieważ zostanie z nami na dłużej. Podpowiadamy, jaką wybrać, żeby była jak najlepiej dopasowana do Twojego malucha.

Spersonalizowane książeczki, nie tylko bawią, ale również uczą. Dziecko, czytając samodzielnie albo z rodzicem, poznaje różne emocje, dowiaduje się, jak sobie z nimi radzić, rozwija wyobraźnię i poprawia koncentrację. Bardzo ważnym elementem przy wyborze odpowiedniej książeczki jest dopasowanie do wieku dziecka i jego możliwości poznawczych.
Spraw oryginalny prezent na dzień dziecka dla swojej pociechy!

1. Spersonalizowane książeczki dla dzieci od 1 roku do 3 lat

Najlepszym wyborem w kategorii wiekowej od 1 roku do 3 lat jest seria spersonalizowanych leporelo. Leporela to rodzaj książeczki w formie rozkładanej harmonijki, złożonej z twardych stron. Kolorowe duże ilustracje uczą malucha między innymi rozpoznawać podstawowe kształty i dostarczają wiedzy o otaczającym świecie: o zwierzętach, porach roku, przedmiotach, ludziach. Seria składa się z 11 pozycji, a w każdej książeczce dziecko przeżywa inną historię, będąc samemu jej bohaterem.
Propozycje dla dziewczynek:

„Leporelo – koty”
Kwadrat, prostokąt, a może trójkąt? Harmonijka pełna kotków nauczy Twoje dziecko podstawowych kształtów.

„Leporelo – kim chcesz zostać?”
Pilotem, nauczycielką, a może listonoszem? Ta piękna harmonijka pozwoli Ci poznać świat intrygujących zawodów.

„Leporelo - na łące”
Odwiedź mieszkańców kwitnącej łąki. Poznaj z bliska świat robaczków i wiosennych kwiatów. Odkryj ze swoim dzieckiem fascynujące życie owadów i roślin.

Propozycje dla chłopców:

„Leporelo – na wycieczce”
Wyrusz w podróż pociągiem, tramwajem i samochodem w tej wesołej harmonijce, przeznaczonej dla miłośników najróżniejszych pojazdów.

„Leporelo – dinozaury”
Wesołe rymowanki z przyjaciółmi-dinozaurami wywołają uśmiech na twarzy każdego małego chłopca i dziewczynki.

„Leporelo – psi kumple”
Książeczka pełna cudownych ilustracji i zabawnych rymowanek, z którą Twoje dziecko pozna wiele ras psów.

2. Spersonalizowane książeczki dla dzieci od 3 do 6 lat

Każdy rodzic, który ma dziecko w tym przedziale wiekowym, dobrze wie, że czytanie jest jak tor z przeszkodami. Co rusz nowa poprzeczka! Właściwie nie jest to czytanie, a raczej pretekst do rozmowy. A wyobraź sobie, co się stanie, jak pokażesz dziecku, że samo może zostać bohaterem ulubionej bajki. W personalizowanych historiach imię Twojego dziecka pojawia się na tytułowej stronie oraz w tekście całej książki. Oprócz tego jest możliwość dołączenia zdjęcia i napisania osobistej dedykacji. Taki prezent zostaje z dzieckiem na lata, by potem stać się piękną pamiątką. Do wyboru jest około dziesięciu pozycji, a każda z nich przenosi w magiczny, ciekawy świat.

Propozycje dla dziewczynek:

„Mała gwiazdka”
Gwiazdka Niebianka spadła z nieba i nie wie, gdzie jest jej gwiazdozbiór. Pomóż jej znaleźć drogę z powrotem do domu.

„Opowieści do poduszki”
W wannie, w herbacie i pod kołdrą. W Twoim domu mieszka wiele stworzeń, o których nawet nie wiedziałaś!

„Siedem księżniczek”
Twoja mała dziewczynka przejdzie przez magiczną bramę do zamku, w którym mieszka siedem księżniczek. Wszystkie są zupełnie inne niż się spodziewała! Czy one na pewno są miłe?

Propozycje dla chłopców:

„Afryka”
Poznaj Afrykę i zwierzęta, które w niej żyją, w ramach intrygującej historii uzupełnionej o encyklopedyczne ciekawostki.

„Na farmie”
Książka przybliża dzieciom codzienne życie w gospodarstwie. Poznają życie wielu zwierząt mieszkających na wsi.

„Rabusie”
Co zrobić z rozbójnikami, którzy wyszli z bajkowego świata i robią bałagan w Twoim parku?

3. Spersonalizowane książeczki dla dzieci od 7 lat

Spersonalizowana książeczka sprawdzi się również jako prezent dla dzieci, które uczą się lub potrafią już czytać. Na kartach książek pojawia się wielokrotnie imię dziecka, co bardzo zachęca do czytania. Dzieci stają się bohaterem powieści i przeżywają niesamowite przygody na około 80 stronach książki w twardej oprawie. Wcielają się między innymi w role detektywów, rozwiązują niełatwe zagadki i poznają tajemnice.

Propozycje dla dziewczynek:

„ZOO”
Odwiedziny w ZOO przedłużają się aż do późnej nocy. Porywająca historia, w której bohaterowie odgrywają rolę detektywów.

„Melissa”
Historia pokazuje dzieci w środowisko szkółki jeździeckiej i stajni, w której opiekują się końmi i jeżdżą w siodle.

„Robin”
Czy wiesz, co to jest piorun kulisty? A czy można się z nim zaprzyjaźnić? Właśnie tego dowiesz się w tej zabawnej historii!

Propozycje dla chłopców:

„Jurassic”
Co zrobić, kiedy na wycieczce znajdziesz ogromne jajo, z którego wykluje się w domu prehistoryczny gad?

„Skarb”
Pełna przygód i wyzwań historia grupy przyjaciół. Czym jest zaginiony skarb? I czy uda się go odnaleźć? Zobaczcie sami!

„Dom zaginionych historii”
Czy można w ciągu jednego dnia przeżyć przygodę w dżungli, na zaśnieżonych równinach i na australijskiej pustyni? Oczywiście!


Wszystkie książeczki dostępne są na stronie internetowej https://modryslon.pl/ - personalizowane książki dla dzieci, a czas oczekiwania na wydruk wynosi około 10 dni.